W upalne dni nie zapominaj o wodzie!

Uffff jak gorąco….

Upały są niebezpieczne nie tylko dla nas ale przede wszystkim dla małych dzieci. To właśnie one są najbardziej narażone na negatywne skutki wysokiej temperatury. Co zrobić aby nie dopuścić do odwodnienia?

Czy wiedzieliście, że woda stanowi ok 50 % masy ciała dorosłego człowieka. W przypadku dziecka jest to aż 75 %, natomiast u noworodka (aż ciężko uwierzyć) 95%! Te liczby dają naprawdę sporo do myślenia i uświadamiają nam jak ważne jest dostarczenie maluchom odpowiedniej ilości płynów.

Bardzo często zdarza się jednak, iż dzieci nie odczuwają pragnienia bądź nie informują nas, że chce im się pić. W takich sytuacjach szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę na odpowiednie nawodnienie malucha.

O czym warto pamiętać?

  • Korzystajcie ze spacerów w godzinach porannych, bądź wieczornych.
  • Jeśli z przyczyn niezależnych od Was musicie wyruszyć w godzinach, w których słońce jest najsilniejsze, szukajcie cienia i zadbajcie o właściwy ubiór dla swoich dzieci. Delikatne, zwiewne tkaniny to najlepsi przyjaciele wrażliwej skóry.
  • W upalne dni zrezygnujcie z korzystania z chusty.
  • Pamiętajcie o ochronie przeciwsłonecznej w postaci kremu z filtrem i parasolki bądź blendy przeciwsłonecznej. Wielokrotnie poruszano już temat zakrywania wózka nakrytego pieluszką. Zapewne jesteście świadomi i wiecie doskonale, że dzięki takiemu zabiegowi fundujecie maluszkowi zwyczajnie saunę, narażając go na dodatkowe niebezpieczeństwo!Na rynku znajduje się wiele rozwiązań, z których można skorzystać w takich sytuacjach, wystarczy jedynie poświęcić chwilę na zakup właściwego produktu.
  • Pamiętajcie o częstych zmianach pieluszki by nie dopuścić do pojawienia się odparzeń
  • Zadbajcie o to by nie zabrakło Wam na spacerze sporej ilości wody! Polecamy Wam buteleczki wielokrotnego użycia z wymiennymi filtrami Dafi. Rewelacyjny, ekologiczny produkt, który zamieni wodę z kranu w wodę zdatną do picia.

 

Dbamy o Wasze maluchy najlepiej jak potrafimy, dlatego teraz w promocji do każdej zamówionej dostawki dodajemy w prezencie także uchwyt na napój. Kiedy Twoje dziecko będzie chciało się napić wystarczy że sięgnie dłonią buteleczkę znajdującą się tuż przed nim. Nie będziesz musiała przeszukiwać torby bądź nurkować pod wózkiem w poszukiwaniu napoju. Woda będzie zawsze na oku, przypominając Tobie i Twojemu dziecku, o tym żeby pić jak najczęściej.

Uchwyt na butelkę nie tylko pasuje do Riderów, możesz również użyć go do rowerów, jeździków i innych pojazdów.

 

Share this postDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *