JESIENNE INSPIRACJE

Spacery jesienią bywają dość nie przewidywalne, a zabawy na dworze to super sprawa dla naszych pociech szczególnie wtedy kiedy zaskoczy nas deszcz. Ale nie martwcie się, przedstawimy wam kilka zabaw na dworze jak i w domu, dzięki którym spędzicie kreatywnie czas z dziećmi.

Znalezienie drzewa pasującego do liści i tworzenie zielnika

Zbierzcie kilka różnych liści, a następnie odszukajcie pasujących drzew. Dzięki tej zabawie dziecko pozna różne gatunki drzew.

Z zebranych liści możecie stworzyć wspólnie zielnik, który może okazać się nie tylko wyzwaniem dla dziecka 🙂 Liście najlepiej jest wysuszyć kilka dni przed rozpoczęciem pracy. Możecie je włożyć do książki ( strony można zabezpieczyć przed ubrudzeniem chusteczkami)

Kiedy liście będą już suche przystępujemy do pracy. Będziemy potrzebowali kilka niezbędnych rzeczy do wykonania zielnika mianowicie kartki papieru, klej i coś do pisania. Zasuszone liście przyklejcie na kartki, następnie odszukajcie razem poprawnych nazw drzew i opiszcie każdego liścia. Żeby nie było nudno użyjcie do tego kolorowych pisaków. Kartki możecie złączyć zszywaczem lub jeśli macie dziurkacz możecie związać je sznureczkiem, który doda uroku.

Jesienne odbitki i wyklejanki

Do zrobienia jesiennych odbitek będziemy potrzebować kartki papieru, farb plakatowych i pędzelka oraz najważniejsze – różnorodnych liści. Przystępując do pracy jedną stronę liści malujemy wybranym przez nas kolorem, oczywiście nie ograniczajcie się do jednego koloru, jesień jest wielobarwna, więc pokażmy to w swoich pracach. Pomalowaną stronę liścia przykładamy delikatnie do kartki, następnie powoli odrywamy liść i mamy gotową piękną odbitkę. Uważajcie aby nie rozmazać świeżych odbitek. Tą metodą możecie stworzyć ilustracje przedstawiającą np. jeża, drzewo i wszystko to, co wasza wyobraźnia i kreatywność stworzy.

Wyklejanki zrobimy z zebranych i zasuszonych liści. Naszykujcie kilka kartek papieru, kolorowe liście, klej i nożyczki mogą przydać się, kiedy będziemy chcieli zmienić kształt liścia. Zastanówcie się co wasza wyklejanka miałaby przedstawiać. Wyklejanka może przedstawiać zwierzątka, postacie, rośliny bądź przedmioty. Gdy macie już pomysł wystarczy go zrealizować.

Druga opcja.

Całą kartkę zaklejcie liśćmi , następnie na nowej kartce papieru zróbcie szkic np. drzewa. Od środka szkicu wytnijcie kontur. Kiedy mamy już gotową kartkę wyklejoną liśćmi i z wyciętym konturem. Sklejamy je razem, tak aby kartka z konturem znajdowała się na liściach.

Poszukiwanie skarbów

Szykując się na spacer , zabierzcie ze sobą torebeczkę , do której maluch będzie mógł schować na jesienne znaleziska.

Poszukajcie wspólnie kasztanów, jarzębiny, żołędzi , szyszki itp. Z darów jesienni, które znaleźliście podczas spaceru dziewczynki mogą własnoręcznie stworzyć niesamowitą biżuterie. Do tego będziecie potrzebować igły i nitki. Pamiętajcie jednak, żeby mieć cały czas dziecko pod kontrolą. Igła przyda się przy nabijaniu jarzębiny i nawlekania jej na nić lub cienki sznureczek. Chłopcy z pewnością stworzą swoją własną armię żołnierzyków lub różnorodne budowle. Aby stworzyć armię będziecie potrzebować wykałaczek, może przydać się również klej na gorąco. Ułatwi połączenie niektórych elementów.

Ze skarbami, które znajdziecie podczas spaceru macie gwarantowaną zabawę na kilka godzin….

Share this postDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *