Z dostawką w samolocie

dostawka-do-wozka-w-samolocie

Z dostawką w samolocie

W dzisiejszym wpisie poruszymy temat rodzinnych podróży z dostawką w samolocie. Wakacje już tuż tuż i z pewnością przygotowujecie się do planowania urlopu. Jeśli akurat wybieracie się gdzieś dalej i zastanawiacie się nad technicznymi aspektami, w tym wpisie szczegółowo odpowiemy na pytanie jakie procedury obowiązują gdy zabieracie ze sobą na urlop dostawkę do wózka.

Wszystkie poniższe informacje zebraliśmy osobiście, a rozwiązania przetestowaliśmy na własnej skórze podczas rodzinnego wypadu do Londynu, na który zabraliśmy dostawkę do wózka Cozy 4 Rider oraz lekki kompaktowy wózek Cybex Ezzy S.

Bezpieczeństwo i Wygoda

Wiedzieliśmy, iż przyjdzie nam pokonać sporo kilometrów pieszo, a nasze dzieci są jeszcze na tyle małe, że nie będą w stanie dotrzymać nam kroku. Chcąc zapewnić im komfortowe a przede wszystkim bezpieczne przemieszczanie się po Londynie, nie zastanawialiśmy się nawet przez chwilę czy wzięcie ze sobą wózka i dostawki to właściwa decyzja. Jak się później okazało nie myliliśmy się. Spore odległości do pokonania różnymi środkami komunikacji i pieszo, tłumy turystów, zatłoczone ulice to uroki Londynu, które zdecydowanie łatwiej było (nam i naszym dzieciom) zaakceptować dzięki temu, że wszędzie towarzyszył nam wózek z dostawką.

 

Procedury związane z odprawą

Przechodząc do kwestii technicznych. Zapewne zastanawiacie się jak wygląda sama odprawa i czy zabierając ze sobą dostawkę i wózek musicie ponosić dodatkowe opłaty związane z przelotem
Spieszymy z odpowiedzią.
Podróżując liniami Ryanair NIE musicie ponosić żadnych dodatkowych opłat za bagaż. Szczegółowe informacje znajdziecie także klikając w ten link.

dostawka-do-wozka-w-samolocie

w oczekiwaniu na odprawę


Kwestie techniczne

Nie ma potrzeby nadawania dostawki wraz z kompaktowym wózkiem jako odrębnego bagażu. Udajecie się więc z wózkiem i podczepioną dostawką oraz bagażami podręcznymi do odprawy celnej.
Po przejściu przez bramki i podejściu do samolotu odczepiacie dostawkę od wózka. Pracownik linii lotniczej nakleja na nią specjalną etykietę i zabiera dostawkę z wózkiem do luku bagażowego, a wy wraz bagażami udajecie się na pokład.

Po przylocie

 

Po wylądowaniu wózek wraz z dostawką będzie podstawiany przy schodach (jeśli warunki na lotnisku będą na to pozwalały). Dla przykładu: na lotnisku Stansted wózek rzeczywiście czekał na nas przy schodach, po wyjściu z samolotu, natomiast w Modlinie, ze względu na ulewny deszcz odebraliśmy go dopiero na lotnisku.

 

Jeśli po przeczytaniu tego wpisu macie jakiekolwiek wątpliwości, zapraszamy Was do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i podzielimy się doświadczeniem.

Za pomoc w organizacji podróży dziękujemy sklepom Askot we Wrocławiu i przypominamy, że znajdzie tam zarówno nasze produkty jak i wózek Cybex Ezzy S.

Share this postDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *